Cikkek

Sergio Pérez alkonya

Egyre valószínűbb, hogy – az egyébként 2026 végéig élő szerződéssel bíró – Sergio „Checo” Pérez az utolsókat rúgja az Formula–1-ben, és voltaképpen hálás lehet a sorsnak, ha megússza egy kegyelemteljes év végi menesztéssel ezt a minősíthetetlenül gyenge szezont. A Red Bull Racing ugyanis korábban sosem volt rest meghúzni egy idény közbeni pilótacserét, de valamiért idén ezt nem lépte meg (sőt, még hosszabbított is a mexikóival), és most már nem is nagyon lenne értelme, hiszen immár a konstruktőri világbajnokság második helye is veszni látszik, a harmadiknál viszont nincsen lejjebb a bikásoknak.

Lehetetlen küldetés? – elmélkedés az új angol szövetségi kapitány, Thomas Tuchel előtt álló grandiózus kihívásokról

Thomas Tuchel kinevezése minden kétséget kizáróan az ősz eddigi legnagyobb sajtóvisszhangot kiváltó eseménye volt a nemzetközi labdarúgásban. A német sztáredző eleve az egyetemes sport egyik legkényelmetlenebb kispadjára ül le, de a kihívás messze túlmutat önmagán: Gareth Southgate örökségével is meg kell küzdenie. Az idei Európa-bajnokság után távozó előd az elmúlt fél évszázad legeredményesebb angol szövetségi kapitánya volt, a németnek mégis meg kell haladnia az ő eredményeit, és ami tán ennél is fontosabb, látványos futballal kellene csúcsra juttatnia a háromoroszlános együttest.

Két bombaerős Ferrari és egy véleményes FIA-döntés is Verstappen kezére játszott Austinban

A négyhetes őszi szünetet követően az Egyesült Államok Nagydíjával folytatódott a Formula–1-es világbajnokság, amely némi meglepetésre a Ferrari tükörsima kettős győzelmével zárult. Az olasz csapat versenyzői senkitől sem zavartatva húzták be a futamot, mögöttük azonban újabb ádáz csata dúlt a címvédő Max Verstappen és a kihívó Lando Norris között a harmadik helyért és a világbajnoki címért.

Norris megtörte a pole-átkot, de a közmunkára ítélt Verstappen is megrázta magát

A McLaren lendülete töretlen, Szingapúrban Lando Norris rajt-cél győzelmet aratott, míg az ötödik helyről induló Oscar Piastri a harmadik helyen zárt, így a wokingiak előnye 41 pontra nőtt a Red Bull Racing előtt a konstruktőrök között. A papayások öröme azonban közel sem lehet felhőtlen, ugyanis a címvédő Max Verstappen simán hozta a második helyet, és még mindig 52 ponttal vezeti a világbajnokságot – hat futammal a szezon vége előtt.

Két legendával építhet fényes jövőt az Aston Martin

Noha az Azeri Nagydíj kétségkívül az év egyik legizgalmasabb és legkiélezettebb versenyét hozta, a múlt hét legfontosabb Formula–1-es híre nem Bakuból, hanem Silverstone-ból érkezett. Az Aston Martin ünnepélyes keretek között, a saját központjában tartott sajtónyilvános rendezvényén jelentette be, hogy Adrian Newey 2025 márciusától Lawrence Stroll csapatának technikai vezetője lesz, méghozzá az istálló részvényeseként.

Tiszta szív, hideg fej, aranykezekkel – A golfbajnok (filmajánló)

Bill Paxton 2005-ös alkotása méltatlanul feledésbe merült, pedig egy mesébe illő igaz történetet elevenít fel, méghozzá egészen pazarul. Francis Ouimet hihetetlen históriáján keresztül nem pusztán a golf hőskora, de a századforduló Amerikájának (és Angliájának) társadalmi igazságtalanságai is nagyító alá kerülnek, s mindemellett a film mellékszálai is fontos üzeneteket hordoznak: családról, barátságról, ármányról és becsületről – és persze a szerelemről is.

„Papaya-szabályok”: a McLarennél szabad a verseny, ha balul sül el, legfeljebb utólag kivizsgálják

Mint ismeretes, a mezőny leggyorsabb autóját kiállító McLaren istálló hiába sajátította ki az első rajtsort Monzában, a Ferrari alaposan megtréfálta őket, és Charles Leclerc elhappolta a wokingiak elől a (kettős-)győzelmet. Bár az ilyesmi bőven benne van a pakliban az autósportban, az idei F1-es szezonban meg pláne, az azonban egészen hajmeresztő, ahogy Andrea Stelláék „menedzselik” a csapatot, amely jelenleg a konstruktőr-világbajnokság első számú favoritja, és az egyéni vb-címre is versenyről-versenyre nő az esélye, még úgyis, hogy Lando Norris 62 pontos hátránya további tíz egységgel lehetne kevesebb Max Verstappen mögött – nyolc futammal az idény vége előtt.

Közvetlenül a világelit mögött – Magyarország jelenlegi helye a versenysportban

A magyar küldöttség hat arany-, hét ezüst- és hat bronzéremmel zárta a párizsi olimpiát, ezzel az éremtábla 14. helyén végzett. A mostani szereplésünk a rendszerváltás utáni időszakhoz képest abszolút átlagosnak tekinthető és szinte hajszálra megegyezik a tokiói játékok eredményességével. A versenysportban továbbra is csak a világelit áll előttünk, Európában pedig csupán a négy legerősebb sportnemzet, illetve Hollandia. A saját régiónkban viszont egyeduralkodók vagyunk.

Akikről nem beszél(t)ünk eleget – kollázs az olimpia pontszerző hőseiről

Ki ne tudná, hogy a magyar küldöttség 19 éremmel (6 arany, 7 ezüst, 6 bronz) zárta a párizsi ötkarikás játékokat, arról azonban jóval kevesebb szó esik, hogy legjobbjaink további 21 nagyon értékes pontszerző helyet is szereztek. Ezeknek közel fele (9) ráadásul negyedik helyezés – és bizony jó néhány akad köztük, amely egyenesen szenzációszámba ment.

Két érem többet mond minden szónál

Aligha volt olyan sportolónk, akiről többet írtak és beszéltek az elmúlt évben, mint az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Milák Kristófról, akinek ötkarikás szereplését minden korábbinál kiemeltebb figyelem övezte. Az önjáró Milákot azonban egyetlen pillanatra sem tudta kizökkenteni a honi sajtó és a közösségi média fékeveszett őrülete, újra felért a csúcsra – a saját maga által kitaposott úton.

Küldetés teljesítve: Novak Djokovics olimpiai bajnok!

A 24-szeres Grand Slam-győztes klasszis vasárnap délután Párizsban az utolsó hiányzó ékkövet is felhelyezte csodálatos pályafutása koronájára, miután a Roland Garros centerpályáján szédületes mérkőzésen 7:6 (7–3) 7:6 (7–2) arányban legyőzte Carlos Alcarazt az olimpiai-döntőben. A szerbek 37 éves büszkesége a tenisz történetének ötödik olyan játékosa lett, aki megcsinálta a karrier Golden Slamet.

Micsoda nap és micsoda vívás: 52 év után olimpiai aranyérmes a magyar férfi párbajtőrcsapat!

A Siklósi Gergely, Koch Máté, Andrásfi Tibor, Nagy Dávid összeállításban szereplő magyar együttes álomvívással, ellentmondást nem tűrően menetelt a döntőbe, ahol drámai végjátékban, aranytussal múlta felül a címvédő Japánt, 26:25-re.